Vishay/Dale TNPW2010154KBEEF
TNPW2010154KBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010154KBEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 154K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010154KBEEF.pdf
Availability of TNPW2010154KBEEF
QUANTITY
TNPW2010154KBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010154KBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010154KBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010154KBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010154KBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010154KBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010154KBEEF
REGULATOR 9.0V 1A VERT VT-HT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 8.2K OHM 2012 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.3A 30V datasheet.pdf
FUSE MOD 1000A 1000V STUD datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 40A DC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2.5A CPH3 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 3KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 49POS HL LOW P datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 88POS DR LOW P datasheet.pdf