Vishay/Dale TNPW2010174KBETF
TNPW2010174KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010174KBETF
Brief Description
RES SMD 174K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010174KBETF.pdf
Availability of TNPW2010174KBETF
QUANTITY
TNPW2010174KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010174KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010174KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010174KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010174KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010174KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010174KBETF
IC REG LDO 8V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 115V datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 500MA 6V datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
MOD THYRISTOR/DIO 1400V TO-240AA datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS SGL CRIMP 2MM datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES 965 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X55MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.3UF RADIAL datasheet.pdf