Vishay/Dale TNPW201019K6BEEY
TNPW201019K6BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201019K6BEEY
Brief Description
RES SMD 19.6K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201019K6BEEY.pdf
Availability of TNPW201019K6BEEY
QUANTITY
TNPW201019K6BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201019K6BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201019K6BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201019K6BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201019K6BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201019K6BEEY Details Description
Related parts for TNPW201019K6BEEY
FIXED IND 120NH 42A 0.47 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 105 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
RES 27 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 30MA SOD80 datasheet.pdf