Vishay/Dale TNPW20101K54BETF
TNPW20101K54BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20101K54BETF
Brief Description
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20101K54BETF.pdf
Availability of TNPW20101K54BETF
QUANTITY
TNPW20101K54BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20101K54BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW20101K54BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20101K54BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW20101K54BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20101K54BETF Details Description
Related parts for TNPW20101K54BETF
IDC CABLE - MSR34K/MC34M/MCE34K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 1200UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
IC ADC 16B SER/PAR 500K 48QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 27 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.79K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf