Vishay/Dale TNPW201024K9BEEF
TNPW201024K9BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201024K9BEEF
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201024K9BEEF.pdf
Availability of TNPW201024K9BEEF
QUANTITY
TNPW201024K9BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201024K9BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201024K9BEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201024K9BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201024K9BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201024K9BEEF Details Description
Related parts for TNPW201024K9BEEF
FIXED IND 22UH 1.6A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
KNOB BLK GLOSS.625"DIA.125:SHAFT datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMB datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 33 OHM 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 600MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf