Vishay/Dale TNPW2010255KBETF
TNPW2010255KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010255KBETF
Brief Description
RES SMD 255K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010255KBETF.pdf
Availability of TNPW2010255KBETF
QUANTITY
TNPW2010255KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010255KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010255KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)255k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010255KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010255KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010255KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010255KBETF
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECPT 90POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 20% 3024 datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE BRIDGE GPP 0.8A 200V TBS datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD RA /STDF GFLF datasheet.pdf
RES 1.49824K OHM 1/4W 0.01% RAD datasheet.pdf