Vishay/Dale TNPW2010294KBETF
TNPW2010294KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010294KBETF
Brief Description
RES SMD 294K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010294KBETF.pdf
Availability of TNPW2010294KBETF
QUANTITY
TNPW2010294KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010294KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010294KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010294KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010294KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010294KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010294KBETF
RES SMD 1.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC INVERTER HEX LO VOLT 14SOP datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 1.14K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.8A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER Z-PACK 155POS datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE SKT datasheet.pdf