Vishay/Dale TNPW20102K32BEEY
TNPW20102K32BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20102K32BEEY
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20102K32BEEY.pdf
Availability of TNPW20102K32BEEY
QUANTITY
TNPW20102K32BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20102K32BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW20102K32BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20102K32BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW20102K32BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20102K32BEEY Details Description
Related parts for TNPW20102K32BEEY
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 480KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
PWRBLADE RA RECEPT W/GP datasheet.pdf
RND SPACER 0.171" NYLON 10.03MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC 2DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 56POS GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf