Vishay/Dale TNPW2010301KBETF
TNPW2010301KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010301KBETF
Brief Description
RES SMD 301K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010301KBETF.pdf
Availability of TNPW2010301KBETF
QUANTITY
TNPW2010301KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010301KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010301KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010301KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010301KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010301KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010301KBETF
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
TRANS PNP 400V 0.5A TO-126 datasheet.pdf
SOCKET 4POLE R10 SERIES datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELIMATE TERMINAL TIN datasheet.pdf
CABLE MICRO USB A-STD A 0.075M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
MICRO 21C P 72" WHT JACKS datasheet.pdf
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf