Vishay/Dale TNPW201030K1BETF
TNPW201030K1BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201030K1BETF
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201030K1BETF.pdf
Availability of TNPW201030K1BETF
QUANTITY
TNPW201030K1BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201030K1BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201030K1BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201030K1BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201030K1BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201030K1BETF Details Description
Related parts for TNPW201030K1BETF
FUSE BRD MNT 125MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC FUEL GAUGE STAND ALONE 10TDFN datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 330MA 1.35 OHM datasheet.pdf