Vishay/Dale TNPW2010340RBEEY
TNPW2010340RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010340RBEEY
Brief Description
RES SMD 340 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010340RBEEY.pdf
Availability of TNPW2010340RBEEY
QUANTITY
TNPW2010340RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010340RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010340RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010340RBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010340RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010340RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010340RBEEY
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PHONO PLUG RCA R/A 3PCS datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ24 25 OLIV datasheet.pdf
JOYSTICK 1000 MICROSWITCH 6A datasheet.pdf
RES 475 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 85V 155MA SOT523 datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf