Vishay/Dale TNPW201035K7BEEY
TNPW201035K7BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201035K7BEEY
Brief Description
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201035K7BEEY.pdf
Availability of TNPW201035K7BEEY
QUANTITY
TNPW201035K7BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201035K7BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201035K7BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201035K7BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201035K7BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201035K7BEEY Details Description
Related parts for TNPW201035K7BEEY
IC REG LDO 5V 80MA 5TSOP datasheet.pdf
DIODE PIN RF PWR LIMITER SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET 50POS VERT TYPE D datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
ANT EMBEDDED VPOL IPEX MHF datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2MM T/H datasheet.pdf
1/8" FR BRAIDEDED SLEEVING datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf