Vishay/Dale TNPW2010360KBEEF
TNPW2010360KBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010360KBEEF
Brief Description
RES SMD 360K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010360KBEEF.pdf
Availability of TNPW2010360KBEEF
QUANTITY
TNPW2010360KBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010360KBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010360KBEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010360KBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010360KBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010360KBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010360KBEEF
CONVERTER DC/DC 15V OUT 2W datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 665FCBGA datasheet.pdf
IC VCXO 16.2-28MHZ 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
IC DESERIAL SDI W/LVDS 48LLP datasheet.pdf
CONN W.FL JACK STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
IC CTLR AUTO BOOST MULTI TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 6POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
CONN RPTNC PLUG R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf