Vishay/Dale TNPW2010365RBEEF
TNPW2010365RBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010365RBEEF
Brief Description
RES SMD 365 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010365RBEEF.pdf
Availability of TNPW2010365RBEEF
QUANTITY
TNPW2010365RBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010365RBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010365RBEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010365RBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010365RBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010365RBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010365RBEEF
DIODE GEN PURP 100V 200MA LL34 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 1A (Switch) 28-TSSOP-EP datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 24 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RIVET BLIND 0.378" NYLON BLACK datasheet.pdf