Vishay/Dale TNPW201039K0BETF
TNPW201039K0BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201039K0BETF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201039K0BETF.pdf
Availability of TNPW201039K0BETF
QUANTITY
TNPW201039K0BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201039K0BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201039K0BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201039K0BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201039K0BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201039K0BETF Details Description
Related parts for TNPW201039K0BETF
RELAY SSR SPST-NO 10A@240VDC datasheet.pdf
IC FPGA 129 I/O 160PQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC CTRLR PWM VOLTAGE MON 20TSSOP datasheet.pdf
CONNECTOR 32POS RT-ANGL TERM DIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
TRANS NPN 160V 1.5A PCP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 12POS GOLD datasheet.pdf