Vishay/Dale TNPW2010402KBEEY
TNPW2010402KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010402KBEEY
Brief Description
RES SMD 402K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010402KBEEY.pdf
Availability of TNPW2010402KBEEY
QUANTITY
TNPW2010402KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010402KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010402KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010402KBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010402KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010402KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010402KBEEY
COVER DUCT 2" PVC LIGHT GRAY 3" datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
AM63222E20 CABLE STRAIGHT datasheet.pdf
CABLE 8COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN FPC VERT 25POS 1.00MM SMD datasheet.pdf