Vishay/Dale TNPW2010430KBEEY
TNPW2010430KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010430KBEEY
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010430KBEEY.pdf
Availability of TNPW2010430KBEEY
QUANTITY
TNPW2010430KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010430KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010430KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010430KBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010430KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010430KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010430KBEEY
CAP TANT 10UF 6.3V 20% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 ACCESSORY datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 167MHZ TSOP datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 85V 900MA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DC SOLENOID TUBULAR PULL datasheet.pdf
JT 7C 7#20 PIN PLUG datasheet.pdf
AB 9C 8#16, 1#12 SKT PLUG datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf