Vishay/Dale TNPW2010432KBEEF
TNPW2010432KBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010432KBEEF
Brief Description
RES SMD 432K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010432KBEEF.pdf
Availability of TNPW2010432KBEEF
QUANTITY
TNPW2010432KBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010432KBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010432KBEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010432KBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010432KBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010432KBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010432KBEEF
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.925V SOT143 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR QUAD 16-TQFN datasheet.pdf
3G3IV-PFO-OC/1 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 2A datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1W DO204AL datasheet.pdf