Vishay/Dale TNPW2010432RBEEY
TNPW2010432RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010432RBEEY
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010432RBEEY.pdf
Availability of TNPW2010432RBEEY
QUANTITY
TNPW2010432RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010432RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010432RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010432RBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010432RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010432RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010432RBEEY
CONN HEADER .100 DUAL R/A 32POS datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
381 TB SOCKET RA datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf