Murata Electronics North America GRJ31MR71H105KE01L
GRJ31MR71H105KE01L picture photo
Mfg. Part Number
GRJ31MR71H105KE01L
Brief Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
GRJ31MR71H105KE01L.pdf
Availability of GRJ31MR71H105KE01L
QUANTITY
GRJ31MR71H105KE01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ31MR71H105KE01L
Internal Part NumberEIS-GRJ31MR71H105KE01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ31MR71H105KE01L
Related LinksGRJ31MR71, GRJ31MR71H105KE01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ31MR71H105KE01L Details Description
Related parts for GRJ31MR71H105KE01L
DIODE ZENER 180V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM DO220AA datasheet.pdf
RES SMD 9.53KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 0.576 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 30.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 62POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 18POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN SOCKET 40POS HOUSING 2MM datasheet.pdf