Vishay/Dale TNPW2010510RBETF
TNPW2010510RBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010510RBETF
Brief Description
RES SMD 510 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010510RBETF.pdf
Availability of TNPW2010510RBETF
QUANTITY
TNPW2010510RBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010510RBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010510RBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010510RBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010510RBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010510RBETF Details Description
Related parts for TNPW2010510RBETF
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RES SMD 97.6KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
CONN COVER FOR 30POS PLUG datasheet.pdf
WFE TWIN CONNECTING SLEEVE 60MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
LED XLAMP 4000K WHITE 9V SMD datasheet.pdf