Vishay/Dale TNPW2010511RBEEY
TNPW2010511RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010511RBEEY
Brief Description
RES SMD 511 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010511RBEEY.pdf
Availability of TNPW2010511RBEEY
QUANTITY
TNPW2010511RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010511RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010511RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010511RBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010511RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010511RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010511RBEEY
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W SMINI5 datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 330UH PC MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RETAINER PLATE/STRIP CUTOFF datasheet.pdf
RES 3.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 44POS THRUHL datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf