Vishay/Dale TNPW2010536RBEEY
TNPW2010536RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010536RBEEY
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010536RBEEY.pdf
Availability of TNPW2010536RBEEY
QUANTITY
TNPW2010536RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010536RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010536RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010536RBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010536RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010536RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010536RBEEY
IC FLASH 1MBIT 70NS 32VSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 2POS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
KIT EVAL ANTENNA 458 MHZ SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
EXPLOSIONPROOF LIMIT SWES LSX datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf