Cree Inc. XMLAWT-02-0000-000LT30F5
XMLAWT-02-0000-000LT30F5 picture photo
Mfg. Part Number
XMLAWT-02-0000-000LT30F5
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD
Datasheet Download
XMLAWT-02-0000-000LT30F5.pdf
Availability of XMLAWT-02-0000-000LT30F5
QUANTITY
XMLAWT-02-0000-000LT30F5 Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLAWT-02-0000-000LT30F5
Internal Part NumberEIS-XMLAWT-02-0000-000LT30F5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4250K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test230 lm (220 lm ~ 240 lm)
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test113 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75 (Typ)
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLAWT-02-0000-000LT30F5
Related LinksXMLAWT-02-00, XMLAWT-02-0000-000LT30F5 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLAWT-02-0000-000LT30F5 Details Description
Related parts for XMLAWT-02-0000-000LT30F5
CONN HEADER VERT 30POS .100 GOLD datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 15.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE THERMOPLASTIC 16A datasheet.pdf
BUZZER 16-28VDC 65-75DB PNL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT DUMMY SHELL SZ 24 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf