Vishay/Dale TNPW201057R6BEEY
TNPW201057R6BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201057R6BEEY
Brief Description
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201057R6BEEY.pdf
Availability of TNPW201057R6BEEY
QUANTITY
TNPW201057R6BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201057R6BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201057R6BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201057R6BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201057R6BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201057R6BEEY Details Description
Related parts for TNPW201057R6BEEY
CABLE CLAMP NATURAL 1X1/2"DIA datasheet.pdf
CONN COVER FRONT 16POS MT SERIES datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 300MA 990 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.23A 38 MOHM TH datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 25POS datasheet.pdf
TOOL LOCATOR STATIC SIZE 20 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf