Vishay/Dale TNPW201059R0BETF
TNPW201059R0BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201059R0BETF
Brief Description
RES SMD 59 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201059R0BETF.pdf
Availability of TNPW201059R0BETF
QUANTITY
TNPW201059R0BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201059R0BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201059R0BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)59
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201059R0BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201059R0BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201059R0BETF Details Description
Related parts for TNPW201059R0BETF
CONN BACKSHELL DB37 METAL PLATED datasheet.pdf
SIDAC/FUSE SYM 4CH 275V 250A SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOEIAJ datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 119BGA datasheet.pdf
CAP CER 1100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
IC DGTL POT 32POS 80K 8LFCSP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 19POS PIN datasheet.pdf