Vishay/Dale TNPW20105K11BEEF
TNPW20105K11BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20105K11BEEF
Brief Description
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20105K11BEEF.pdf
Availability of TNPW20105K11BEEF
QUANTITY
TNPW20105K11BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20105K11BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW20105K11BEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.11k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20105K11BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW20105K11BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20105K11BEEF Details Description
Related parts for TNPW20105K11BEEF
FIXED IND 3.9UH 275MA 740 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
LED ASSY VERT datasheet.pdf
RES 43K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AA datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.033UF RADIAL datasheet.pdf