Vishay/Dale TNPW2010619KBETF
TNPW2010619KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010619KBETF
Brief Description
RES SMD 619K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010619KBETF.pdf
Availability of TNPW2010619KBETF
QUANTITY
TNPW2010619KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010619KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010619KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010619KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010619KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010619KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010619KBETF
CONN TAB 50-500 CMA AMPLIVAR datasheet.pdf
SWITCH ROLL LEVER SPST .25A SEAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 0.8A TO92 datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100" GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.2523MHZ 6CLCC datasheet.pdf