Vishay/Dale TNPW201061K9BEEY
TNPW201061K9BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201061K9BEEY
Brief Description
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201061K9BEEY.pdf
Availability of TNPW201061K9BEEY
QUANTITY
TNPW201061K9BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201061K9BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201061K9BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201061K9BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201061K9BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201061K9BEEY Details Description
Related parts for TNPW201061K9BEEY
CONN PLUG 10POS VERT DUAL datasheet.pdf
IC INTERFACE VIDEO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 10VOUT 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf