3M 951430-8011106-AR
951430-8011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951430-8011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 30POS 2MM T/H
Datasheet Download
951430-8011106-AR.pdf
Availability of 951430-8011106-AR
QUANTITY
951430-8011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951430-8011106-AR
Internal Part NumberEIS-951430-8011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951430-8011106-xx.igs951430-8011106-xx.stp951430-8011106-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions30
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951430-8011106-AR
Related Links951430-8, 951430-8011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951430-8011106-AR Details Description
Related parts for 951430-8011106-AR
RES SMD 1M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 2A TO-225 datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 33K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 28MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
"MICRO 51C P 36"" YEL FLOAT NI" datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf