Stackpole Electronics Inc. RNF14BTC75K9
RNF14BTC75K9 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTC75K9
Brief Description
RES 75.9K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTC75K9.pdf
Availability of RNF14BTC75K9
QUANTITY
RNF14BTC75K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTC75K9
Internal Part NumberEIS-RNF14BTC75K9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTC75K9
Related LinksRNF14B, RNF14BTC75K9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTC75K9 Details Description
Related parts for RNF14BTC75K9
CONN RING UNINSUL 16-14AWG .250" datasheet.pdf
IC BUS INTRFACE I2C I/O 16SOEIAJ datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 0.63A SOT-363 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 400mA (Flash) Camera Flash 10-SON (3x3) datasheet.pdf
CONN SPRING TARGET SGL 64POS T/H datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 13 OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 5.36M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
SC 3.81 FLA 1.5/16 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf