Vishay/Dale TNPW2010634KBEEY
TNPW2010634KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010634KBEEY
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 634K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010634KBEEY.pdf
Availability of TNPW2010634KBEEY
QUANTITY
TNPW2010634KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010634KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010634KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010634KBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010634KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010634KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010634KBEEY
DIODE MODULE 35V 160A TO249AA datasheet.pdf
PATCHCORD SCKT-STKG PIN PLUG RED datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
DISPLAY 660NM RED ALPHANUM 0.39" datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 34POS TIN SMD datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf