Vishay/Dale TNPW2010634RBETF
TNPW2010634RBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010634RBETF
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010634RBETF.pdf
Availability of TNPW2010634RBETF
QUANTITY
TNPW2010634RBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010634RBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010634RBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010634RBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010634RBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010634RBETF Details Description
Related parts for TNPW2010634RBETF
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 880MHZ 0603 datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AMPCTMTAMP-INHDR-VBLU4P datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW DO220AA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
750 TB RIS CLA STACK datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
QUICKIE HEADER datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS datasheet.pdf