Vishay/Dale TNPW201063R4BETF
TNPW201063R4BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201063R4BETF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201063R4BETF.pdf
Availability of TNPW201063R4BETF
QUANTITY
TNPW201063R4BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201063R4BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201063R4BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201063R4BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201063R4BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201063R4BETF Details Description
Related parts for TNPW201063R4BETF
MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 280X16 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW SC75 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
LED PANEL NEON DATALITE RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 11.68MM datasheet.pdf
RES 4.32 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CABLE SKT datasheet.pdf