Vishay/Dale TNPW2010649RBETF
TNPW2010649RBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010649RBETF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010649RBETF.pdf
Availability of TNPW2010649RBETF
QUANTITY
TNPW2010649RBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010649RBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010649RBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010649RBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010649RBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010649RBETF Details Description
Related parts for TNPW2010649RBETF
FUSE GLASS 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 2.93V SOT143-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIN CONN C MALE 96CKT datasheet.pdf
IC MONITOR/CONTROL ANALOG 36VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf