Vishay/Dale TNPW2010698RBEEF
TNPW2010698RBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010698RBEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 698 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010698RBEEF.pdf
Availability of TNPW2010698RBEEF
QUANTITY
TNPW2010698RBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010698RBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010698RBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010698RBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010698RBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010698RBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010698RBEEF
TOUCH SCREEN 31.80W" CAP W/CONT datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 150MW SOT523 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.9A 220 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CBL STR MALE-R/A FEMALE 9POS 6' datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf