Vishay/Dale TNPW2010698RBEEF
TNPW2010698RBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010698RBEEF
Brief Description
RES SMD 698 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010698RBEEF.pdf
Availability of TNPW2010698RBEEF
QUANTITY
TNPW2010698RBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010698RBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010698RBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010698RBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010698RBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010698RBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010698RBEEF
IC OPAMP JFET 1MHZ 14DIP datasheet.pdf
DISPLAY 5X7 8CHAR .27" YELLOW datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 40A TO247 datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 0.50MM 27POS datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.22UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E BLACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 410MW SOD123 datasheet.pdf