Vishay/Dale TNPW2010732KBEEF
TNPW2010732KBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010732KBEEF
Brief Description
RES SMD 732K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010732KBEEF.pdf
Availability of TNPW2010732KBEEF
QUANTITY
TNPW2010732KBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010732KBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010732KBEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010732KBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010732KBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010732KBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010732KBEEF
RES SMD 162K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
HEAT SINK 42.5X42.5X24.5MM datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 2A CPH3 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF/SCREW datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM 24VDC datasheet.pdf