Vishay/Dale TNPW201075K0BEEF
TNPW201075K0BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201075K0BEEF
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201075K0BEEF.pdf
Availability of TNPW201075K0BEEF
QUANTITY
TNPW201075K0BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201075K0BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201075K0BEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201075K0BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201075K0BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201075K0BEEF Details Description
Related parts for TNPW201075K0BEEF
CONN HOOD TOP ENTRY SZ12 PG29 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
MINITEK II R/A HDR datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
STK600 SOIC SOCKET CARD AVR datasheet.pdf
IC FPGA 289 I/O 780HBGA datasheet.pdf
HDM BP EXT TL POL/GDE 30 SAU datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROT/LIGHTNING ARRESTER datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 166.6667MHZ 6-CLCC datasheet.pdf