Vishay/Dale TNPW201075K0BEEY
TNPW201075K0BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201075K0BEEY
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201075K0BEEY.pdf
Availability of TNPW201075K0BEEY
QUANTITY
TNPW201075K0BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201075K0BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201075K0BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201075K0BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201075K0BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201075K0BEEY Details Description
Related parts for TNPW201075K0BEEY
KEYPAD 5X4 SP/COMMON BUS datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MCX STRAIGHT PCB JACK datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf