Vishay/Dale CRCW0201150RFKEE
CRCW0201150RFKEE picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201150RFKEE
Brief Description
RES SMD 150 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201150RFKEE.pdf
Availability of CRCW0201150RFKEE
QUANTITY
CRCW0201150RFKEE Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201150RFKEE
Internal Part NumberEIS-CRCW0201150RFKEE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)