Vishay/Dale TNPW201082K5BETF
TNPW201082K5BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201082K5BETF
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201082K5BETF.pdf
Availability of TNPW201082K5BETF
QUANTITY
TNPW201082K5BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201082K5BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201082K5BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201082K5BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201082K5BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201082K5BETF Details Description
Related parts for TNPW201082K5BETF
FUSE AUTO 3A 32VDC BLADE ATO/ATC datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 3POS 15AU datasheet.pdf
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SL WTW CONN SR OPT B 20POS datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf