Vishay/Dale TNPW201084K5BETF
TNPW201084K5BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201084K5BETF
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201084K5BETF.pdf
Availability of TNPW201084K5BETF
QUANTITY
TNPW201084K5BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201084K5BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201084K5BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201084K5BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201084K5BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201084K5BETF Details Description
Related parts for TNPW201084K5BETF
TRANSF ADSL 100:49 1.5MH SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-14 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 115 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 150A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
8GB DISKONMODULE STD TEMP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A 8SOPWRPAD datasheet.pdf