Vishay/Dale TNPW2512102RBEEG
TNPW2512102RBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512102RBEEG
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512102RBEEG.pdf
Availability of TNPW2512102RBEEG
QUANTITY
TNPW2512102RBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512102RBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512102RBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512102RBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512102RBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512102RBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512102RBEEG
IC SUPERVISOR DUAL LV SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 300MA 600 MOHM datasheet.pdf
ICL 3 OHM 20% 5A 13MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.8A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
1016 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
REFLECTOR RND 119.5MM 80.2MM HT datasheet.pdf