Vishay/Dale TNPW2512124KBEEY
TNPW2512124KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512124KBEEY
Brief Description
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512124KBEEY.pdf
Availability of TNPW2512124KBEEY
QUANTITY
TNPW2512124KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512124KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512124KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512124KBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512124KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512124KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512124KBEEY
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 15W datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 50MA 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.11K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
CAP MICA 91PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf