Vishay/Dale TNPW2512137KBEEG
TNPW2512137KBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512137KBEEG
Brief Description
RES SMD 137K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512137KBEEG.pdf
Availability of TNPW2512137KBEEG
QUANTITY
TNPW2512137KBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512137KBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512137KBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512137KBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512137KBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512137KBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512137KBEEG
SMD GRABBER/RETR BANANA 36" RED datasheet.pdf
FAN BLOWER 75.7X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BATTERY CONTACT NEGATIVE SMD datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FERRULE datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf