Vishay/Dale TNPW251215K4BEEY
TNPW251215K4BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251215K4BEEY
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251215K4BEEY.pdf
Availability of TNPW251215K4BEEY
QUANTITY
TNPW251215K4BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251215K4BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251215K4BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251215K4BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251215K4BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251215K4BEEY Details Description
Related parts for TNPW251215K4BEEY
JUMPER-H1502TR/A3048L/X 2" datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 50 POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 190PO datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 3NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 10% 310VAC AXI datasheet.pdf