Vishay/Dale TNPW251217K8BEEY
TNPW251217K8BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251217K8BEEY
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251217K8BEEY.pdf
Availability of TNPW251217K8BEEY
QUANTITY
TNPW251217K8BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251217K8BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251217K8BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251217K8BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251217K8BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251217K8BEEY Details Description
Related parts for TNPW251217K8BEEY
RELAY REED 3PST 1A 5V datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH DL 3-ST 56BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 35NS 48FPACK datasheet.pdf
508 TB PLU PLU LOW-TYPE datasheet.pdf
1X3 QSFP KIT ASSY BHND BZL,NETWO datasheet.pdf
BOARD EVAL ISL8270M 25A 17 X 1 datasheet.pdf
OSC MEMS 110.0000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf