Vishay/Dale TNPW25121K24BEEG
TNPW25121K24BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25121K24BEEG
Brief Description
RES SMD 1.24K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25121K24BEEG.pdf
Availability of TNPW25121K24BEEG
QUANTITY
TNPW25121K24BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25121K24BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW25121K24BEEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25121K24BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW25121K24BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25121K24BEEG Details Description
Related parts for TNPW25121K24BEEG
CONN HEADER 13POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 5% 2W 1020 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 45A D2PAK datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 230MA 2.18 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN SOCKET 240POS 5ROW R/A GOLD datasheet.pdf
508 TB RIS CLA INTERLACE datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 110PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf