Vishay/Dale TNPW2512205RBEEY
TNPW2512205RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512205RBEEY
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512205RBEEY.pdf
Availability of TNPW2512205RBEEY
QUANTITY
TNPW2512205RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512205RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512205RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512205RBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512205RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512205RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512205RBEEY
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH OPERATOR KEYLOCK ROUND datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.26KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 816 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN RCPT 33POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf